We've updated our Terms of Use. You can review the changes here.

0 (digital ep, 2020)

by Please The Trees

/
 • Digital Album
  Streaming + Download

  Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
  Purchasable with gift card

    €5 EUR  or more

  You own this

   

1.
2.
3.
4.
5.

about

Bod nula. Please The Trees bez kytar: v pěti elektronických předělávkách starších skladeb na EP, kterým si kapela otevírá zcela nové obzory.
Na začátku to paradoxně měly být tradiční akustické covery zahrané na španělku. „Před dvěma lety jsem nahrál deset písní. Jak čas ale plynul, přestával jsem s tou ideou rezonovat a začal koketovat s jiným přístupem,“ vzpomíná frontman Václav Havelka. Ona idea ale získala jasnější obrysy s příchodem nového člena do kapely, Kryštofa Kříčka, který nastoupil po vydání posledního alba Infinite Dance a nahradil tak dlouholetého baskytaristu Míru Syrného.
Kryštof má nejenom svůj vlastní elektronický projekt kurisutaru, ale také je mezi ním a Václavem věkový rozdíl dvaceti let. Proto bylo pro všechny lákavé dát mu prostor a vyzkoušet si, jak jeho uši slyší starší písně Please The Trees. Výsledkem je pětice skladeb, o nichž se nedá mluvit jako o remixech, ale jako o skutečných nových nahrávkách, které přináší svébytný rukopis i atmosféru. A také jsou známkou toho, že se Kryštof v kapele doopravdy zabydlel. „Úplně první byla She Made Love To The Moon, u té jediné se dal použít a separovat vokál z původních nahrávek, jsou tam slyšet i dohmaty strun na kytaře,“ popisuje Kryštof svůj přístup. „Z toho mám hroznou radost, z té zvláštní prezence kytary, která tam ale nic melodického nehraje.“ Zbytek skladeb pak Havelka nazpíval nově na abstraktní zvukové plochy, které duo dále aranžovalo.
Nula v názvu EP signalizuje, že se nejedná o jednorázové vybočení, ale o proměnu kapely, která reaguje na schopnosti i hudební názory svých členů. Osvěžuje sebe samu. Please The Trees se tímto směrem chystají pokračovat i v rámci dalšího vývoje kapely a skládání nových písní - byť třeba už ne takto experimentálně a radikálně, jako na 0. „Název épéčka 0 je pro mě jakási demonstrace toho, že jako kapela jsme neustále se měnící organismus a ani sami nevíme, co bude další krok,“ shrnuje Havelka. „Chci tvořit z radosti, tvořit bez jakýchkoli omezení, hranic nebo toho, co se od nás očekává.“

credits

released November 6, 2020

Produced by Kryštof Kříček and Václav Havelka III.
Recorded in Summer 2020 at Bathroom Studio, Prague by Kryštof Kříček.
Mixed by Kryštof Kříček.
Mastered by Kryštof Kříček.
Vocals and acoustic guitar in She Made Love To The Moon were recorded at Golden Hive Studios, Prague by Michal Amák Šťastný.
Cover art by David Růžička.

Cancer was originally released on Infinite Dance (Starcastic Records, 2018).
Getting Ready was originally released on A Forest Affair (Starcastic Records, 2012).
Missing Feeling Nothing was originally released on Carp (Starcastic Records, 2015).
She Made Love To The Moon was originally released on A Forest Affair (Starcastic Records, 2012).
In The New Light was originally released on Inlakesh (Absent Hour Records, 2012).

license

all rights reserved

tags